افتتاح حساب بانکی در دبی | ساده‌ترین روش برای این کار + مدارک مورد نیاز


افتتاح حساب بانکی در دبی در چند مرحله ساده

اگر قصد مهاجرت به کشور امارات و زندگی در دبی را به هر دلیلی دارید، لازم است که در این شهر حساب بانکی افتتاح کنید. از جمله انواع حساب‌های بانکی در دبی می‌توان به حساب جاری، حساب پس‌انداز، حساب سپرده ثابت، حساب مشترک و حساب غیرمقیم اشاره کرد. همچنین برای افتتاح حساب بانکی لازم است که مدارکی را ارائه دهید. هرگونه نقص در مدارک می‌تواند پروسه افتتا‌ح حسا‌ب با‌نکی در د‌بی را برایتان مختل کند. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم حتما با این مدارک آشنا باشید. برای این منظور و آشنایی با مراحل افتتاح حساب بانکی در دبی، در این مطلب از ایوان هوم با ما همراه باشید.

مزایای افتتاح حساب در شهر دبی

افتتاح حساب بانکی در شهر دبی مزایای زیادی دارد که از جمله برخی از آن‌ها می‌توان به ثبات سرمایه‌، دسترس به کانال‌های پرداختی و امکانات بانکی، افزایش سرمایه ارزی و گردش مالی، دریافت سود سپرده با توجه به نوع حساب بانکی و عدم وجود مشکلات قانونی برای افتتاح حساب اشاره کرد.

اگر این سوال در ذهنتان ایجاد شده است که چرا باید در دبی حساب بانکی داشته باشیم، باید بگوییم که با افتتاح حساب بانکی در زندگی امروزی به یک لازمه تبدیل شده است. همچنین اگر قصد ثبت شرکت یا خرید ملک در دبی را دارید، لازم است حساب بانکی فعال در این شهر یا کشور امارات داشته باشید.

انواع حساب‌های بانکی در دبی

حساب‌های بانکی رایج در کشور امارات و شهر دبی به 5 دسته تقسیم می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به حساب‌های جاری، حساب‌های پس‌انداز، حساب‌های سپرده ثابت، حساب‌های مشترک و حساب‌های غیرمقیم اشاره کرد که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

در ادامه با حساب‌های بانکی رایج امارات آشنا می‌شویم:

 • حساب‌های بانکی از نوع جاری: رایج‌ترین حساب بانکی در دبی و حتی دنیا که برای تراکنش‌های روزانه مناسب است. با این حساب بانکی می‌ـوانید انواع تسهیلات، دسته چک و کارت‌های نقدی را دریافت کنید
 • حساب‌های بانکی پس‌انداز: این حساب‌های بانکی به ازای مانده حساب شما، سود پرداخت می‌کنند. در مقابل، در طول ما مجاز به انجام تعداد تراکنش‌های محدودی هستید
 • حساب‌های سپرده ثابت: یکی دیگر از انواع حساب‌های بانکی در دبی هستند که نرخ سود بالاتری نسبت به پس‌انداز دارند. این حساب‌های سپرده، دوره چند ماه تا چند ساله دارند
 • حساب‌های بانکی مشترک: این حساب‌های بانکی امکان دسترسی دو یا چند نفر را به کارت بانکی می‌دهند. هر دوی این افراد نسبت به تراکنش‌های حساب، مسئولیت یکسانی خواهند داشت
 • حساب‌های بانکی مخصوص افراد غیرمقیم: این حساب‌های بانکی مخصوص مهاجران و سرمایه‌گذاران خارجی هستند و بدون نیاز به در اختیار داشتن اقامت، امکانات مختلفی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند

مراحل افتتاح حساب بانکی در دبی با خدمات ایوان هوم

به طور کلی، افتتاح حساب در دبی را می‌توان در 6 مرحله ساده خلاصه کرد. توجه داشته باشید که این مراحل را باید به نوبت و به دقت طی کنید. در صورت جا انداختن هرکدام از آن‌ها، ممکن است پروسه افتتاح حساب برایتان طولانی‌تر از همیشه شود. اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت، اقامت امارات را به‌دست بیاورید و به دنبال افتتاح حساب بانکی هستید، کافی است با ما در ایوان هوم تماس بگیرید.

در ادامه با مراحل افتتاح حساب بانکی در دبی آشنا می‌شویم:

 1. انتخاب بانک مورد نظر برای افتتاح حساب بانکی
 2. آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی از جمله پروانه تجارت شرکت، مدارک هویتی و دیگر مدارک با توجه به نوع حساب بانکی مورد نظر
 3. تعیین وقت از بانک برای افتتاح حساب
 4. تکمیل کردن فرم‌های بانکی ارائه شده
 5. ارائه کردن تمام مدارک مورد نیاز برای افتتا‌ح حسا‌ب با‌نکی در د‌بی
 6. واریز مبلغ اولیه برای افتتاح حساب بانکی در دبی

برخی از بهترین بانک‌های دبی

در دبی بانک‌های مختلفی فعالیت می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به بانک المشرق، ان بی دی، بانک Standard Chartered، بانک ابوظبی کامرشیال، بانک اچ اس بی سی و بانک اچ اس بی سی که هرکدام دارای امکانات و حساب‌های بانکی منحصر به فرد خود هستند.

مدارکی که برای افتتاح حساب بانکی در دبی نیاز دارید

توجه داشته باشید که مدارک مورد نیز برای افتتاح حساب بانکی در دبی، برای افراد حقیقی و حقوقی متفاوت هستند. به عنوان مثال، برای افراد حقیقی، باید مدارکی مانند مدارک برای تایید حضور در کشور امارات، کپی پاسپورت و مدارک هویتی دیگر، مدارک هویتی اصلی فرد متقاضی، فرم‌های تکمیل شده اظهارنامه بانکی و رسید واریز مبلغ اولیه برای افتتاح حساب را ارائه کنند. در حالی که این مدارک برای افراد حقوقی مقداری متفاوت هستند. از جمله مدارک برای افتتاح حساب بانکی در دبی توسط افراد حقوقی می‌توان به کپی مجوز تاسیس شرکت، کپی مدارک اصلی شرکت، کپی پاسپورت افراد صاحب سهام، کپی ویزای افراد صاحب سهام، کپی گزارش گردش مالی شرکت در شش ماه گذشته و تمام قراردادهای کارکرد شرکت اشاره کرد.

چرا ایوان هوم را برای افتتاح حساب و ثبت شرکت در دبی انتخاب کنید؟

همان‌طور که پیش‌تر به این نکته اشاره کردیم، برای ثبت شرکت و خرید ملک در دبی، به افتتاح حساب بانکی نیاز دارید. برای این منظور، کافی است با ما در مجموعه ایوان هوم تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه خدمات مورد نظرتان را ارائه کنند.

از جمله مزایای استفاده از خدمات ایوان هوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نماینده رسمی صدها پروژه ملکی در امارات و دبی
 • برخورداری از نمایندگی در اهواز، کیش، تهران و مازندران برای خدمات مشاوره حضوری
 • ارائه خدمات ثبت شرکت آسان در دبی با کمترین هزینه
 • ارائه خدمات پس از فروش ملک (فروش مجدد یا اجاره) تا مدت یک سال
 • امکان خرید ملک از ایوان هوم در دبی با اقساط بلندمدت

افتتاح حساب بانکی در دبی؛ مقدمه‌ای برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری

اگر می‌خواهید در دبی صاحب حساب بانکی شوید، لازم است که قبل از هر اقدامی، ابتدا حساب بانکی دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر برای ثبت شرکت در دبی به افتتاح حساب بانکی نیاز دارید، کافی است با کارشناسان ایوان هوم تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *