انواع سند ملکی در ترکیه بر اساس حق و حقوق خریدار و فروشنده


آشنایی با انواع سند ملکی در ترکیه پیش از خرید ملک

خرید ملک به عنوان بهترین و ساده‌ترین روش برای اخذ اقامت موقتی و دائمی کشور ترکیه شناخته می‌شود. اما پیش از اینکه بخواهید در این کشور صاحب ملک شوید، لازم است که درباره انواع اسناد ملکی بدانید. به طور کلی، اسناد مالکی در کشور ترکیه به دو نوع قرمز و آبی تقسیم می‌شوند که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. اما از نظر پروسه کلی ثبت سند و مدارک مورد نیاز برای این منظور، تفاوت چندانی میان آن‌ها وجود ندارد. برای آشنایی با انواع سند ملکی در ترکیه، در این مطلب از مجموعه ایوان هوم با ما همراه باشید.

چرا خرید ملک در ترکیه محبوبیت بالایی دارد؟

در حال حاضر، خرید ملک به عنوان بهترین روش برای اخذ اقامت کشور ترکیه شناخته می‌شود. برای این منظور، ارزش ملکی که خریداری می‌کنید، باید حداقل 400 هزار دلار باشد تا اقامت دائم و تابعیت ترکیه را دریافت کنید. اگر ارزش ملکی شما کمتر از این مقدار باشد، اقامت موقتی این کشور را دریافت خواهید کرد.

انواع سند ملکی در ترکیه و ویژگی‌های هرکدام

اسناد ملکی در کشور ترکیه را می‌توان به دو نوع کلی تقسیم کرد. در هر نوع سند ملکی، میزان مالکیت کامل و مطلق یک ملک به شخص یا اشخاص خریدار تعیین می‌شود. در ادامه این بخش، با انواع سند ملکی در ترکیه آشنا می‌شویم.

اسناد ملکی قرمز در کشور ترکیه

یکی از انواع اسناد ملکی در ترکیه، سند قرمز است. اصلی‌ترین نوع سند ملکی در ترکیه، این سند است. افراد که ملک با سند قرمز دریافت می‌کنند، مالک شخصی ملک خواهند بود. این افراد می‌توانند با در اختیار داشتن این سند ملی، برای دریافت وام و رهن ملک اقدام کنند.

توجه داشته باشید که برای اسناد زمین، سند قرمز به معنی مجوزی برای ساخت و ساز است. در حالت کلی، ما سه نوع سند ملکی قرمز داریم. اولین نوع سند ملکی قرمز، سند kat irtifakı است. این سند به زمین‌های دارای مجوز ساخت و ساز اعطا می‌شوند.

نوع دوم سند ملکی قرمز در کشور ترکیه، سند KAT Mülkiyeti است. این سند ملکی به املاکی اعطا می‌شود که مراحل ساختشان تمام شده و تمام بدهی‌های بانکی و شهرداری آن‌ها پرداخت شده است. املاکی که پایان کار را دریافت کرده باشند، سند KAT Mülkiyeti را دریافت خواهند کرد.

نوع دیگر سند ملکی قرمز در کشور ترکیه، سند ملکی از نوع Devremülk است. این سند ملکی به معنی مالکین مدت‌دار زمین یا خانه است. به این معنی که فرد دریافت کننده این سند، تنها تا مدت زمان و بازه زمانی مشخصی مالکیت زمین را بر عهده خواهد داشت.

اسناد ملکی آبی‌رنگ در کشور ترکیه

نوع دیگر سند ملکی در کشور ترکیه، سند ملکی آبی است. زمین‌هایی که این سند را دریافت می‌کنند، مجوز ساخت و ساز ندارند. همچنین اسناد آبی‌رنگ غیرقابل انتقال به غیر هستند و نمی‌توانید برای ساخت و ساز از طریق آن‌ها برای دریافت وام اقدام کنید. در نتیجه، اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، توصیه می‌کنیم به سراغ ملکی بروید که سند آن آبی‌رنگ نباشد.

تفاوت مراحل خرید ملک در ترکیه برای هر نوع سند

از نظر تفاوت‌های مراحل خرید و ثبت اسناد برای انواع سند ملکی در ترکیه، تقریبا هیچ تفاوتی میان این دو وجود ندارد. بلکه تنها نوع سندی که در انتها برایتان ثبت و صادر می‌شود، متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید همین حالا با کارشناسان مجموعه ما در ایوان هوم تماس بگیرید.

مدارکی که برای خرید ملک و ثبت سند در ترکیه نیاز دارید

برای ثبت سند در کشور ترکیه، باید مدارکی را در اختیار داشته باشید و آن‌ها را به مدارک ثبت اسناد ارائه دهید. توجه داشته باشید که هرگونه نقص در این مدارک می‌تواند درخواست شما را برای اخذ سند رد کند. برای آشنایی با مدارک مورد نیاز، با کارشناسان ایوان هوم تماس بگیرید.

برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت سند در کشور ترکیه عبارتند از:

 • سند املاک و مستغلاتی که در اختیار دارید
 • آدرس کامل و کدپستی منزل شما در کشور ترکیه (در صورت وجود)
 • مدارک هویتی از جمله گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی
 • برگه کارشناسی به همراه ذکر مبلغ و ارزش دقیق ملک از نظر شهرداری
 • ارائه برگه مربوط به اخذ بیمه اجباری حوادث در ترکیه
 • دو قطعه عکس از فرد خریدار و یک قطعه عکس از فرد فروشنده
 • مجوزهای مربوط به اخذ اقامت ترکیه
 • حضور مترجم زبان ترکی استانبولی در صورتی که فرد خریدار به زبان ترکی تسلط کافی نداشته باشد
 • ارائه مدارک اصلی یا کپی از وکالت‌نامه تنظیم شده در کشورهای دیگر یا خود ترکیه

چرا مجموعه ایوان هوم را برای خرید ملک در ترکیه انتخاب کنید

اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را برای دریافت یکی از انواع سند ملکی دارید، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه ایوان هوم تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. دریافت خدمات از مجموعه ما مزایای بسیار زیادی دارد.

برخی از مزایای ایوان هوم برای خرید ملک در کشور ترکیه عبارتند از:

 • ایوان هوم به عنوان نماینده رسمی بیش از 500 پروژه ملکی در کشور ترکیه شناخته می‌شود
 • با خدمات ایوان هوم، امکان خرید ملک در ترکیه را به صورت اقساط بلندمدت دارید
 • خدمات ارائه شده در ایوان هوم دارای ضمانت یکساله هستند. به این معنی که در این مدت می‌توانید با استفاده از خدمات ما ملک خود را برای فروش دوباره یا رهن یا اجاره آگهی کنید
 • ایوان هم دارای نمایندگی در شهرهای اصفهان، کیش، مازندران و … است که می‌توانید برای مشاوره حضوری و رصد آنلاین پروژه‌ها به این دفاتر سر بزنید

ایوان هوم؛ همراه شما در تمام پروسه خرید ملک در کشور ترکیه

ما در مجموعه ایوان هوم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ارائه دهنده پروژه ملکی در ایران، امکان خرید ملک و اخذ انواع سند ملکی در ترکیه را برای شما فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید برای این منظور و اخذ انواع سند ملکی قرمز و آبی، با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ایوان هوم در کوتاه‌ترین زمان شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *