ثبت شرکت در ترکیه برای فعالیت تجاری و اخذ اقامت


ثبت شرکت در ترکیه برای فعالیت تجاری و اخذ اقامت

ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور ترکیه است. با این روش می‌توانید به سرعت اقامت موقتی ترکیه و بعد از مدتی، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. توجه داشته باشید که برای این منظور، باید حتما از شرایطی برخوردار باشید و مدارکی را ارائه دهید. به عنوان مثال، لازم است که حتما در این کشور ملکی خریداری یا اجاره کرده باشید. در غیر این صورت، امکان ثبت شرکت را نخواهید داشت. در این مطلب از مجموعه ایوان هوم قصد داریم تا ثبت شرکت در ترکیه را از زوایای مختلف بررسی کنیم.

ثبت شرکت؛ روشی برای مهاجرت به ترکیه

یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت کشور ترکیه و مهاجرت به این کشور، ثبت شرکت است. با ثبت شرکت می‌توانید به راحتی اقامت این کشور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به‌دست بیاورید. همچنین از طریق ثبت شرکت، امکان اقدام برای دریافت تابعیت این کشور نیز وجود دارد.

برخی از مزایای ثبت شرکت در کشور ترکیه عبارتند از:

 • برای ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه به شریک ترک‌زبان نیاز ندارید
 • به راحتی می‌توانید اقامت موقتی و دائمی ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کنید
 • با ثبت شرکت، امکان افتتاح حساب بانکی در بانک‌های مختلف را خواهید داشت
 • می‌توانید کارت بازرگانی معتبر از دولت ترکیه دریافت کنید
 • با ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه، مالیات سالیانه‌تان بر اساس درآمد شرکت تعیین خواهد شد

مهم‌ترین شرط برای ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه

افرادی که قصد ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه را دارند، باید از شرایطی برای این منظور برخوردار باشند. به طور کلی، متقاضیان برای ثبت شرکت، تنها می‌توانند در حوزه‌های خدمات، تجارت، تولید و صنعت فعالیت کنند. همچنین اگر می‌خواهید از طریق ثبت شرکت، اقامت ترکیه خود را تمدید کنید، باید میزان سرمایه و حجم فعالیت مناسبی در بازار داشته باشید.

اگر می‌خواهید از طریق ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه اقامت این کشور را به دست بیاورید، باید حتما از طریق ویزای تجاری وارد ترکیه شده باشید. همچنین باید دلایلی مبنی بر ثبت شرکت داشته و هدف دقیقتان را از ثبت شرکت مشخص کرده باشید. در عین حال، لازم است تعداد کارمندان کافی داشته و برای آن‌ها شرایط کاری مناسب را ایجاد کرده باشید. در صورت برخورداری از این شرایط، به راحتی می‌توانید از طریق ثبت شرکت، اقامت کشور ترکیه را به صورت دائمی دریافت کنید.

انواع شرکت‌های قابل ثبت در کشور ترکیه

در حال حاضر می‌توانید برای ثبت انواع شرکت در کشور ترکیه اقدام کنید. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به مسئولیت محدود، سهامی و شرکت شخصی اشاره کرد. هرکدام از این شرکت‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

ثبت شرکت شخصی در کشور ترکیه

یکی از انواع شرکت‌های قبل ثبت در کشور ترکیه، شرکت شخصی است. اگر کسب و کاری که قصد راه‌اندازی آن را دارید، کسب و کاری نسبتا کوچک است و نیازی به دفاتر مختلف ندارید، شرکت‌های شخصی می‌توانند گزینه مناسبی برایتان باشند.

شرکت‌های با مسئولیت محدود

یکی دیگر از شرکت‌های قبل ثبت در ترکیه، شرکت با مسئولیت محدود است. شرکت‌هایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند، پیچیدگی‌های خاص خود را دارند. طبق قانون 573، شرکت‌های با مسئولیت محدود، امکان استفاده برای انواع اهداف اقتصادی را دارند. اما در این شرکت‌ها، باید حداقل یک نفر به عنوان شخص حقیقی و یک نفر به عنوان شخص حقوقی سهام‌دار باشد.

در رابطه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود، باید به این نکته اشاره کنیم که تا قبل از 2023، برای این منظور باید حداقل دو نفر فرد ترک را به عنوان شریک معرفی می‌کردید، اما در حال حاضر، دیگر چنین شرطی وجود ندارد.

شرکت‌های از نوع سهامی در کشور ترکیه

یکی دیگر از شرکت‌های رایج در کشور ترکیه برای ثبت، شرکت سهامی است. برخلاف ایران، شرکت‌های سهامی در ترکیه پسوندی با عنوان عام و خاص ندارند. سهام‌داران این نوع شرکت‌ها می‌توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند. همچنین در این نوع شرکت‌ها، میزان بدهکاری هر فرد نیز متناسب با سهام آن تعیین خواهد شد. در عین حال، به عنوان یک شریک، می‌توانید به هر میزان که تمایل دارید، سهام شرکت مورد نظر خود را خریداری کنید.

هزینه‌های مربوط به ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه

هزینه ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه بر اساس نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید، تعیین می‌شود. در حالت کلی، سرمایه اولیه شما برای ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه، باید مبلغی در حدود 10 هزار لیر باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ به دلار آمریکا، حدودا 1400 دلار خواهد بود. به این مبلغ، هزینه استخدام یک حسابدار رسمی، هزینه‌های استخدام کارمند، هزینه اجاره دفتر و هزینه اشتراکاتی مانند آب، برق، تلفن و اینترنت را نیز اضافه کنید تا بتوانید هزینه‌های دقیق ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه را برآورد کنید.

مدارکی که برای ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه نیاز دارید

متقاضیان ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت به این کشور از این طریق، باید برای اخذ اقامت مدارکی را ارائه دهند. هرگونه نقص در ارائه این مدارک می‌تواند روند اخذ اقامت و ثبت شرکت را برایتان مختلف کند. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم حتما در رابطه با مدارک مورد نیاز و اقدام برای اخذ اقامت، با کارشناسان ایوان هوم تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

از جمله برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل پاسپورت همه افرادی که در شرکت سهیم هستند
 • کد مالیاتی دریافت شده از اداره ورگی کشور ترکیه
 • ترجمه پاسپورت متقاضی به صورت نوتر شده
 • دو قطعه پرسنلی باکیفیت که به صورت رسمی و در چند ماه اخیر گرفته شده باشد
 • ارائه لیستی از اسم‌های در نظر گرفته شده برای ثبت شرکت در ترکیه
 • مشخص کردن زمینه فعالیت شرکت
 • تعیین درصد سهام هرکدام از شرکای شرکت
 • مدارک مربوط به مشخص کردن فردی به عنوان مدیر شرکت
 • مشخص کردن آدرس شرکت به صورت کاملا دقیق در کشور ترکیه

ثبت آسان شرکت در ترکیه با خدمات ایوان هوم

با خدمات ایوان هوم، ثبت‌ شر‌کت د‌ر تر‌کیه برایتان بسیار آسان خواهد شد. شما می‌توانید در صورت برخورداری از شرایط و سرمایه لازم، برای ثبت شرکت به یکی از سه نوع اصلی شخصی، سهامی و مسئولیت محدود اقدام کنید. برای این منظور، کافی است همین حالا با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان، شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *