ثبت شرکت در دبی | انواع مراحل و مزایای ثبت شرکت در امارات
ثبت شرکت در دبی برای زندگی در بهترین کشور خاورمیانه
امارات متحده عربی طی سال‌های اخیر با مرکزیت دبی تبدیل به قطب اقتصادی خاورمیانه شده است. تقریبا مردم سراسر جهان به دلیل جاذبه‌های توریستی و شرایط زندگی ایده‌آل، با این کشور آشنا هستند. به همین خاطر بسیاری از ایرانیان قصد مهاجرت به این کشور را دارند. یکی از بهترین راه‌ها برای این کار، ثبت شرکت در دبی یا همان کشور امارات است. چرا که طی سال‌های اخیر فرایند این کار بسیار ساده شده است و شهروندان ایرانی با ثبت شرکت در دبی می‌توانند اقامت امارات را نیز دریافت کنند. در این مطلب از ایوان هوم با ما همراه باشید تا صفر تا صد فرایند ثبت شرکت در امارات را بررسی کنیم.

ثبت شرکت در دبی چه مزایایی دارد؟
به‌طور کلی می‌توان گفت که امکان زندگی در دبی و کشور امارات، مهم‌ترین مزیت ثبت شرکت در دبی به‌شمار می‌آید. درواقع شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مناسب و انجام امور اداری و حقوقی، اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا را به دست آورید و آینده خود و فرزندانتان را تامین کنید. اما ثبت شرکت در دبی چه مزایای دیگری دارد که در میان ایرانیان به محبوب‌ترین روش دریافت اقامت امارات تبدیل شده است؟
برخی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در دبی عبارت‌اند از:
دریافت اقامت امارات با تمدید نامحدود: شما با ثبت شرکت در امارات می‌توانید اقامت این کشور را به‌صورت موقت و با قابلیت تمدید نامحدود دریافت کنید. درواقع امکان تمدید اقامت سه ماهه، یک ساله، سه ساله و بیشتر وجود دارد که با گذشت زمان بازه تمدید بیشتر می‌شود. باید اشاره کرد که امکان دریافت پاسپورت و اقامت دائم امارات با ثبت شرکت یا هر روش دیگری وجود ندارد
عدم نیاز به پرداخت مالیات: کسب‌وکارهای فعال در کشور امارات، الزامی به پرداخت مالیات بر درآمد ندارند. پس اگر شما شرکتی در این کشور ثبت کرده و فعالیت تجاری داشته باشید، نیاز نیست که هیچ هزینه‌ای تحت عنوان مالیات به دولت امارات پرداخت کنید. این امر یک مزیت رقابتی بی‌نظیر برای کسب‌وکار شما به‌شمار می‌آید
امکان افتتاح حساب در بانک‌های اماراتی: بانک‌های اماراتی به شبکه جهانی بانک‌های بین‌المللی متصل هستند. حال باید گفت که شما با ثبت شرکت در امارات می‌توانید در این بانک‌ها حساب داشته باشید و به امور مالی خود را بدون هیچ‌گونه محدودیتی انجام دهید. برای مثال می‌توانید ویزا کارت یا مستر کارت دریافت کنید
عدم نیاز به اثبات سوددهی شرکت یا اجاره دفتر فیزیکی: خوشبختانه برای دریافت اقامت امارات، شما به اثبات سوددهی شرکت ثبت شده خود نیاز ندارید. همچنین به اجاره دفتر یا خرید آن نیز نیاز نیست

آشنایی با مراحل ثبت شرکت در دبی
به‌طور کلی بین 2 تا 4 هفته زمان لازم است تا شما فرایند ثبت شرکت در دبی را طی کنید. البته این مقدار به شرطی است که شما تسلط کافی روی قوانین و نکات مهم فرایند ثبت شرکت در امارات داشته باشید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که حتما در طی فرایند ثبت شرکت، از مشاوره یک مجموعه معتبر استفاده کنید. ما در ایوان هوم می‌توانیم در تمام مسیر ثبت شرکت در دبی همراه شما باشیم. کارشناسان ما در ایران و امارات تسلط بالایی روی این حوزه دارند و به بهترین شکل ممکن به شما کمک می‌کنند تا فرایند ثبت شرکت خود در امارات را در زمانی کوتاه و بدون مشکل قانونی پشت سر بگذارید. در ادامه با مراحل ثبت شرکت در دبی آشنا می‌شویم.
تنظیم مدارک و دریافت مشاوره
در اولین مرحله ثبت شرکت در دبی، شما باید نوع شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید را مشخص کنید. امکان ثبت انواع شرکت‌ها مانند شرکت تجاری، مسئولیت محدود، خدماتی و … در کشور امارات وجود دارد. باید توجه داشت که برای ایرانیان، شرکت‌های مسئولیت محدود بهترین گزینه هستند. به‌طور کلی مرحله اول ثبت شرکت در امارات را می‌توان در کشور ایران انجام داد و شما نیازی به سفر به امارات ندارید. در این مرحله شما باید مدارک مورد نظر برای ثبت شرکت را آماده کرده و برای وزارت تجارت و صنایع دبی ارسال کنید. همچنین در این مرحله به تنظیم یک توافقنامه و اساس‌نامه نیز نیاز است.
انجام امور اداری ثبت شرکت در امارات
در مرحله بعدی ثبت شرکت در دبی، شما باید به کشور امارات سفر کرده و سپس امور اداری تاسیس شرکت خود را پیش ببرید. خبر خوب این است که با استفاده از خدمات مجموعه ایوان هوم، شما تنها باید در کشور امارات حضور فیزیکی داشته باشید و کارشناسان مجموعه ما تمام امور اداری لازم را انجام خواهند داد.

دریافت کارت اقامت
بعد از این که امور اداری ثبت شرکت در امارات انجام شد، شما می‌توانید برای خود و خانواده‌تان اقامت امارات را دریافت کنید. در این مرحله این امکان وجود دارد که فعالیت رسمی شرکت را آغاز کرده و به تبادلات تجاری بپردازید. همچنین می‌توانید تنها از اقامت دبی استفاده کنید.
ثبت شرکت در دبی چه قوانینی دارد
افراد متقاضی برای ثبت شرکت در دبی باید حداقل 18 سال و حداکثر 60 سال سن داشته باشند. در گذشته برای انجام این کار شما باید با یک کفیل یا شریک اماراتی اقدام به ثبت شرکت می‌کردید که خوشبختانه در حال حاضر این محدودیت برداشته شده است و شما مالک 100 درصد شرکت خود هستید. باید اشاره کرد که ارائه تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های ثبت شرکت در امارات نیز یکی از مهم‌ترین قوانین در این زمینه است.
برای ثبت شرکت در امارات به چه مدارکی نیاز است؟
به‌طور کلی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات بسته به نوع شرکت و شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد. اما برخی مدارک عمومی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کپی مدارک هویتی، کپی ویزای توریستی امارات، فرم‌های ثبت شرکت، اساس‌نامه شرکت به زبان عربی، بیزینس پلن، گواهی سپرده بانکی سرمایه اولیه، گواهی تمکن مالی و عکس با پس‌زمینه سفید اشاره کرد.

ایوان هوم برای ثبت شر‌کت در دبی همراه شماست
اگر قصد ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت امارات را دارید، می‌توانید از خدمات مجموعه ایوان هوم در این حوزه استفاده کنید. کارشناسان ما در دبی و ایران، در تمام مسیر ثبت شرکت همراه شما هستند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین درگیری حقوقی، شرکت خود را در این کشور ثبت کرده و اقامت یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه را با تمدید نامحدود به دست آورید.