خرید زمین در ترکیه | یک سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود در این کشور


خرید زمین در ترکیه یک سرمایه‌گذاری متفاوت و موفق است

بسیاری از افراد به دنبال یک گزینه سرمایه‌گذاری پرسود و مطمئن هستند تا از افت ارزش سرمایه خود جلوگیری کنند. روش‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که از نظر ریسک متفاوت هستند. اما یکی از بهترین و امن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای ایرانیان، خرید زمین در ترکیه است. اگر به دنبال روشی هستید که خیالتان بابت حفظ ارزش پول و دریافت سود راحت باشد، پیشنهاد ما به شما خرید زمین در این کشور است. با خرید زمین در ترکیه می‌توانید آن را نگهداری کنید یا در آن دست به ساخت‌وساز و کشاورزی بزنید. در این مطلب با تمام نکات مربوط به خرید زمین در این کشور آشنا می‌شویم.

خرید زمین در ترکیه چه مزایایی برای شما دارد؟

قبل از این که به سراغ قوانین، شرایط و نکات مربوط به خرید زمین در ترکیه برویم، بهتر است بررسی کنیم که چرا بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی خرید زمین در این کشور را انتخاب می‌کنند. در ابتدا باید بگوییم که خرید زمین در تمام کشورهای دنیا یک سرمایه‌گذاری پرسود به‌شمار می‌آید. درواقع در داخل کشور نیز همواره خرید زمین یک گزینه مناسب برای حفظ ارزش پول بوده است حال باید گفت که خرید زمین در کشور ترکیه علاوه‌بر داشتن مزایای اصلی این روش سرمایه‌گذاری، مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

 • سرمایه‌گذاری مطمئن: کشور ترکیه اقتصاد بسیار قدرتمندی دارد و با بسیاری از کشورهای جهان در حال مبادلات مالی است. از طرف دیگر این کشور از ثبات سیاسی برخوردار بوده و در حوزه توریسم نیز بسیار فعال است. به همین خاطر شما با خرید زمین در ترکیه، یک انتخاب عالی خواهید داشت. به علت رشد اقتصادی و افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در حوزه ملک و زمین در کشور ترکیه، قیمت زمین در این کشور رو به رشد است و سرمایه‌گذاری شما نیز قطعا موفق خواهد شد
 • امکان دریافت اقامت ترکیه: در صورت خرید زمینی با قیمت بیشتر از 400 هزار دلار، شما می‌توانید اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید که یک مزیت بسیار عالی به‌شمار می‌آید. درواقع با خرید چنین زمینی، شما می‌توانید تابعیت و پاسپورت این کشور را نیز دریافت کرده و به بیش از 70 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. همچنین امکان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و تجارت با انواع شرکت‌های بین‌المللی را خواهید داشت
 • امکان ساخت‌وساز یا کشاورزی در زمین خریداری شده: بسیاری از افراد با هدف ساخت‌وساز یا کشاورزی به سراغ خرید زمین در ترکیه می‌روند. چرا که شرایط ساخت‌وساز در این کشور بسیار ایده‌آل است و افراد می‌توانند از فروش پروژه‌های خود سود بسیار زیادی به دست آورند

انواع زمین‌های قابل خریداری در ترکیه کدام هستند؟

به‌طور کلی زمین‌هایی که شما می‌توانید با خرید آن‌ها در ترکیه سرمایه‌گذاری کنید، به دو دسته کشاورزی و مسکونی تقسیم می‌شوند. بسته به نگاه شما به سرمایه‌گذاری و مقدار سرمایه اولیه‌تان، هر یک از این زمین‌ها می‌توانند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشند. با این حال، باید گفت که امکان ساخت‌وساز در زمین‌های کشاورزی را نخواهید داشت و از طرف دیگر قیمت زمین‌های مسکونی نیز نسبتا بالاست. اگر در انتخاب میان زمین‌های کشاورزی و مسکونی در ترکیه مردد هستید، پیشنهاد ما به شما دریافت مشاوره از کارشناسان ایوان هوم است. ما به شما  کمک می‌کنیم تا بهترین انتخاب را برای سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات در ترکیه داشته باشید. در ادامه با انواع زمین‌های قابل خریداری در ترکیه آشنا می‌شویم.

زمین‌های کشاورزی؛ گزینه‌ای پرسود

به علت صادرات بی‌نظیر ترکیه به کشورهای اروپایی در حوزه محصولات کشاورزی، خرید زمین‌های کشاورزی در این کشور یک سرمایه‌گذاری پرسود و متفاوت به‌شمار می‌آید. با توجه به این که بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال خرید زمین‌های مسکونی در این کشور هستند، شما با خرید زمین کشاورزشی در ترکیه می‌توانید چند قدم جلوتر باشید. همچنین باید اشاره کرد که قیمت زمین‌های کشاورزی در ترکیه بسیار مناسب است و بسته به منطقه، شما می‌توانید در هر سال به‌صورت میانگین 30 درصد سود (بدون احتساب تولید محصول) داشته باشید.

باید اشاره کرد که دولت ترکیه برای تشویق سرمایه‌گذاران به فعالیت در حوزه کشاورزی، مزایای خاصی را برای خریداران زمین‌های کشاورزی این کشور در نظر می‌گیرد. همچنین خریداران زمین‌های کشاورزی ترکیه می‌توانند اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

از بهترین استان‌ها و شهرهای ترکیه برای خرید زمین کشاورزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بورسا
 • قونیه
 • ازمیر
 • آنتالیا
 • فتحیه

زمین‌های مسکونی؛ ایده‌آل برای ساخت‌وساز

افرادی که قصد دارند تا به‌صورت جدی در حوزه زمین و در کشور ترکیه سرمایه‌گذاری کنند، به دنبال خرید زمین‌های مسکونی می‌روند. قطعا سود خرید زمین مسکونی در ترکیه و سپس ساخت پروژه‌های ساختمانی در آن بسیار بالا است. هرچند که زمین‌های مسکونی قیمت بیشتری نسبت به زمین‌های کشاورزی در این کشور دارند. از جمله شهرهای محبوب برای خرید زمین‌های مسکونی در ترکیه می‌توان به ازمیر، بورسا، آنکارا و استانبول اشاره کرد. با توجه به تقاضا برای خرید ملک در ترکیه با هدف دریافت اقامت، شما با خرید زمین و ساخت‌وساز می‌توانید سود بسیار زیادی به دست آورید. همچنین باید اشاره کرد که با خرید زمین‌های مسکونی نیز شما می‌توانید اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید.

سند زمین‌ها در ترکیه چه شرایطی دارند؟

سند زمین‌ها در کشور ترکیه به دو دسته آبی و قرمز تقسیم می‌شوند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که افراد در زمان خرید زمین در ترکیه باید به آن توجه داشته باشند، نوع سند زمین است. سندهای ملکی آبی در کشور ترکیه برای املاک یا زمین‌هایی هستند که مجوز ساخت‌وساز ندارند درواقع اگر شما زمینی با سند آبی را خریداری کنید، امکان ساخت‌وساز در آن نخواهید داشت، مگر این که مجوزهای لازم را دریافت کنید. از طرف دیگر سند قرمز برای زمین‌هایی صادر می‌شود که مسکونی بوده و دارای مجوز ساخت هستند. اگر قصد ساخت‌وساز در زمین خود را دارید، حتما به سراغ زمین‌هایی بروید که دارای سند قرمز هستند.

باید اشاره کرد که سندهای قرمز در ترکیه سه بخش دارند که عبارت‌اند از:

 • بخش devre mülk: این بخش بیشتر در سند هتل‌ها دیده می‌شود و مدت‌زمان مالکیت شما روی ملک یا زمین مورد نظر را مشخص خواهد کرد
 • بخشKAT Mulkiyyet : برای سندهایی است که تمام امور اداری آن انجام شده و دارای پایان کار است
 • بخش KAT irtifakı: برای سندهایی است که مجوز ساخت داشته اما پایان کار دریافت نکرده‌اند

محدودیت افراد خارجی برای خرید زمین در ترکیه

دولت ترکیه برای جلوگیری از بروز مشکلات مختلف، محدودیت‌هایی را برای افراد خارجی در زمینه خرید زمین در این کشور در نظر گرفته است. برای مثال افراد خارجی نمی‌توانند بیش از 30 هکتار زمین خریداری کنند. همچنین اگر قصد خرید یک زمین 30 هکتاری در روستایی با مساحت 30 هکتار را دارید، شما منع خواهید شد و تنها می‌توانید 10 درصد از این مقدار خریداری کنید. خرید زمین در مناطق امنیتی و نظامی ترکیه برای اتباع خارجی ممنوع است و همچنین اگر قصد ساخت‌وساز در زمین مسکونی خود را دارید، باید زمان شروع ساخت‌وساز را به دولت ترکیه اطلاع دهید و تنها 2 سال برای تکمیل پروژه فرصت خواهید داشت.

برای ساخت‌وساز در ترکیه به چه مجوزهایی نیاز داریم؟

اولین مجوزی که برای ساخت‌وساز در ترکیه به آن نیاز دارید، پروانه ساختمانی است. برای دریافت این پروانه در ابتدا باید نقشه معماری خود را تهیه کرده و مطمئن شوید که زمین خریداری شده توسط شما از مجوز ساخت‌وساز برخوردار است. شما با دریافت پروانه ساختمانی و دریافت مجوز از شهرداری، می‌توانید در زمین خود ساخت‌وساز انجام دهید. برخی از مدارک لازم برای اخذ پروانه ساختمانی در ترکیه عبارت‌اند از:

 • سند مالکیت زمین مسکونی
 • سند وضعیت زمین
 • طرح معماری
 • طرح بتنی
 • سند ثبت مهندسین مکانیک
 • سند ثبت مهندسین سازه
 • مدارک ثبت مهندسین برق
 • گزارش آزمایش و مطالعه خاک
 • مدارک مربوط به پیمانکار سازنده

قیمت متریال ساختمانی در ترکیه چقدر است؟

اقتصاد کشور ترکیه طی سال‌های اخیر با تورم روبه‌رو شده است و به همین خاطر قیمت متریال ساختمانی و به‌طور کلی هزینه ساخت‌وساز در این کشور روندی افزایشی داشته است. با این حال همچنان ساخت‌وساز در کشور ترکیه بسیار سودآور است. چرا که قیمت ملک نیز در این کشور بیشتر شده و شما می‌توانید پروژه‌های خود را با قیمت بیشتری عرضه کنید. به‌صورت متوسط قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در این کشور در حدود 3 هزار لیر است. اما نباید فراموش کرد که این هزینه تنها برای ساخت‌وساز است و هزینه‌های خرید ملک، طراحی و دریافت مجوزها را شامل نمی‌شود.

ایوان هوم چگونه به شما برای خرید زمین در ترکیه کمک می‌کند؟

قطعا انتخاب یک زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری در ترکیه بسیار پیچیده و دشوار است. به همین خاطر شما به کمک یک مجموعه حرفه‌ای در این زمینه نیاز دارید. کارشناسان مجرب ما در ایوان هوم به شما کمک می‌کنند تا بهترین زمین‌های مسکونی و کشاورزی را در تمام شهرهای ترکیه پیدا کرده و آن‌ها را برای یک سرمایه‌گذاری موفق خریداری کنید. باید اشاره کرد که مجموعه ما نماینده رسمی بیش از 500 پروژه ملکی در کشور ترکیه است و در بسیاری از استان‌های ایران مانند تهران، مازندران و حتی جزیره کیش دارای دفتر فیزیکی است.

با ایوان هوم بهترین زمین را در ترکیه خریداری کنید

اگر قصد خرید زمینه در ترکیه را دارید و می‌خواهید سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات ایوان هوم در این زمینه استفاده کنید. شما از طریق مجموعه ما می‌توانید علاوه‌بر بهترین زمین‌های مسکونی و کشاورزی در ترکیه، انواع پروژه‌های ملکی لوکس و برتر را نیز به‌صورت اقساطی خریداری کنید. همچنین ما به شما گارانتی فروش مجدد ملک نیز ارائه می‌دهیم تا در هر زمان بتوانید فروش ملک خود را به کارشناسان حرفه‌ای ما بسپارید. پس همین الان برای خرید زمین یا ملک در ترکیه با کارشناسان ما در ایوان هوم تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *