شهروندی ترکیه | اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور برای تحقق رویاهای شیرین


با دریافت شهروندی ترکیه زندگی لذت‌بخش می‌شود!

زندگی در یک کشور با اقتصاد آزاد، خدمات درمانی مناسب، شرایط اجتماعی ایده‌آل و … قطعا یک رویای جذاب است. اما چگونه می‌توان در سریع‌ترین زمان و با هزینه‌ای معقول، در چنین کشوری زندگی کرد و حتی شهروندی آن را به دست آورد؟ خوشبختانه کشور ترکیه با فراهم کردن شرایطی، تحقق این رویای شیرین را برای شهروندان کشورهای دیگر مانند ایران امکان‌پذیر کرده است. شما می‌توانید با خرید ملک در این کشور، علاوه‌بر دریافت شهروندی ترکیه،‌ یک سرمایه‌گذاری پرسود و آینده‌دار نیز در این کشور داشته باشید. اما اگر اطلاعات کافی درباره شهروندی ترکیه، مزایا، شرایط و بهترین روش دریافت آن ندارید، در این صفحه از وب‌سایت ایوان هوم با ما همراه باشید تا تمام این موارد را به‌صورت کامل بررسی کنیم.

چگونه می‌توان شهروندی ترکیه را دریافت کرد؟

کشور ترکیه برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین افزایش اعتبار خود در سطح جهانی، شرایط بی‌نظیری را فراهم کرده است. به همین خاطر شهروندان کشورهای خارجی از جمله ایران می‌توانند از طریق 5 روش، شهروندی ترکیه را دریافت کنند. این 5 روش عبارت‌اند از کار در این کشور، ‌خرید ملک، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری در بانک‌های کشور ترکیه و در نهایت ازدواج با یک شهروند ترک. باید اشاره کرد که شما برای دریافت تابعیت ترکیه، به برخورداری از شرایط خاصی نیاز ندارید و تمام افراد می‌توانند برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنند. البته برای کار در این کشور، باید روی زبان ترکی تسلط داشته باشید.

هر یک از روش‌های دریافت شهروندی ترکیه مزایای خاص خود را دارند و افراد باید بسته به شرایط خود، یکی از آن‌ها را برای اخذ تابعیت این کشور انتخاب کنند. برای مثال ازدواج با یک شهروند ترک برای افراد متاهل یک گزینه به‌شمار نمی‌آید و از طرف دیگر بسیاری از افراد نیز توانایی ارائه بیزینس پلن و پرداخت هزینه‌های ثبت شرکت را ندارند. به همین خاطر شما باید به دنبال بهترین و آسان‌‌ترین روش برای اخذ شهروندی این کشور باشید. در ادامه با انواع روش‌های دریافت تابعیت کشور ترکیه آشنا می‌شویم.

کار در ترکیه

ایرانیان در صورت دریافت مجوز کار یا همان چالیشما ایزنی می‌توانند در کشور ترکیه مشغول به کار شوند. بعد از 5 سال در این کشور، شما در صورت پرداخت مالیات و رعایت قوانین ترکیه می‌توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کرده و در صورت تایید، شهروندی ترکیه را دریافت کنید. البته برای دریافت مجوز کار باید توسط یک کارفرمای قانونی در ترکیه استخدام شوید.

خرید ملک

افراد با خرید یک ملک با ارزش 400 هزار دلار می‌توانند برای دریافت تابعیت کشور ترکیه اقدام کرده و در کم‌تر از 3 ماه شهروندی خود را دریافت کنند. باید اشاره کرد که این روش، بهترین و سریع‌ترین روش دریافت شهروندی ترکیه به‌شمار می‌آید.

ثبت شرکت

افراد می‌توانند با ثبت شرکت و پرداخت هزینه بیمه خود در طی 5 سال، شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنند. این روش نسبتا هزینه کمی دارد، اما مراحل آن طولانی است و برای دریافت شهروندی باید حداقل 5 سال منتظر بمانید.

سرمایه‌گذاری در بانک

شهروندان کشورهای خارجی در صورت سپرده‌گذاری حداقل 500 هزار دلار برای 3 سال در بانک‌های کشور ترکیه، می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. این روش برای افرادی مناسب است که علاقه‌ای به خرید ملک در ترکیه ندارند و از طرف دیگر نمی‌خواهند نقدینگی خود را از دست بدهند.

ازدواج با یک شهروند ترک

یکی دیگر از روش‌های دریافت تابعیت ترکیه، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. البته بعد از گذشت سه سال ازدواج، شهروندی به فرد خارجی تعلق می‌گیرد. همچنین ازدواج‌های صوری شامل این قانون نمی‌شوند و دولت ترکیه حساسیت بالایی روی این نوع ازدواج‌ها دارد. پس اگر واقعا قصد ازدواج با یک شهروند ترک را دارید، این روش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خرید ملک؛ یکی از بهترین روش‌های دریافت شهروندی ترکیه

اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن شهروندی ترکیه را دریافت کنید و به رویاهای خود رنگ واقعیت دهید، خرید ملک در این کشور بهترین گزینه برای شما است. درواقع شما با خرید ملک در ترکیه می‌توانید در کم‌تر از 3 ماه، شهروندی و پاسپورت این کشور را دریافت کرده و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوید. اگر قصد این کار را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در ایوان هوم تماس گرفته و باارزش‌ترین املاک موجود در ترکیه را برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن خریداری کنید.

تا قبل از آپریل سال 2022، شهروندان خارجی برای دریافت شهروندی ترکیه، باید ملکی با ارزش 250 هزار دلار را خریداری می‌کردند. اما بعد از این تاریخ، افراد باید ملکی با ارزش حداقل 400 هزار دلار را خریداری می‌کردند تا شهروندی ترکیه را دریافت کنند. شما بعد از خرید ملک مورد نظر، می‌توانید تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. می‌توان گفت که سریع‌ترین روش اخذ شهروندی ترکیه، خرید ملک است و اگر حوصله یا توان مالی انجام روش‌های دیگر مانند کار در ترکیه یا ثبت شرکت را ندارید، پیشنهاد مجموعه ایوان هوم به شما خرید ملک در این کشور است.

شرایط و قوانین دریافت تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک

با وجود این که خرید ملک در ترکیه بهترین راه برای اخذ تابعیت این کشور است، این روش قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد که باید با آن‌ها آشنایی کامل داشته باشید. برای مثال، با خرید ملک شما تنها می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود شهروندی ترکیه را دریافت کنید و امکان دریافت شهروندی برای فرزندان بالای 18 سال وجود ندارد. از طرف دیگر، تنها افرادی می‌توانند تابعیت ترکیه را با خرید ملک دریافت کنند که ملک مورد نظر را به‌صورت نقدی خریداری کرده باشند. با خرید قسطی، شما نمی‌توانید از قانون اعطا شهروندی توسط دولت ترکیه استفاده کنید.

برخی دیگر از شرایط مهم اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک عبارت‌اند از:

  • خرید ملک باید به‌صورت کاملا نقدی انجام شود
  • عدم برخورداری ملک از مشکلات مربوط به مالیات و بدهی
  • ملک مورد نظر نباید قبلا برای دریافت شهروندی ترکیه خریداری شده باشد

دریافت شهروندی ترکیه چه مزایایی دارد؟

کشور ترکیه نه‌تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای جهان به‌عنوان یک کشور مدرن، آزاد و با اقتصاد قوی شناخته می‌شود. شهروندان ترک در این کشور از احترام بالایی برخوردار هستند و به امکانات اجتماعی و رفاهی بی‌نظیری دسترسی دارند. حال باید گفت که با دریافت شهروندی این کشور، شما نیز به‌عنوان یک شهروند ترک شناخته می‌شوید و می‌توانید از این مزایا بهره‌مند شوید. اما دریافت شهروندی ترکیه دقیقا چه مزایایی دارد؟ در ادامه به این سوال مهم پاسخ می‌دهیم:

  • پاسپورت معتبر ترکیه: می‌توان گفت که مهم‌ترین مزیت اخذ تابعیت ترکیه، دریافت پاسپورت این کشور است. چرا که پاسپورت ترکیه یکی از 40 پاسپورت معتبر دنیا به‌شمار می‌آید که شما با دریافت آن می‌توانید به بیش از 70 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. همچنین دریافت ویزای فرودگاهی برای سفر به 46 کشور دیگر نیز با پاسپورت ترکیه ممکن است. در کنار این موارد، شما با دریافت پاسپورت این کشور می‌توانید آینده کاری و تحصیلی خود را نیز بدون مشکل و محدودیت بسازید
  • امکان تجارت آزاد با تمام کشورهای دنیا: بسیاری از افراد با هدف سرمایه‌گذاری در کشورهای بزرگ جهان تابعیت کشور ترکیه را دریافت می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید شهروندان ایرانی به دلیل محدودیت‌های مختلف امکان انجام تجارت و تبادلات مالی با کشورهای دیگر را ندارند. اما شما در صورت دریافت شهروندی ترکیه می‌توانید بدون مشکل با انواع شرکت‌های بین‌المللی تجارت کنید
  • زندگی در یکی از مدرن‌ترین کشورهای خاورمیانه: بسیاری از افراد به مهاجرت علاقه دارند اما نمی‌خواهند از فرهنگ و وطن خود فاصله بگیرند. خوشبختانه ترکیه از نظر فرهنگی و مسافتی به کشور ایران بسیار نزدیک است. از طرف دیگر، به علت آزادی‌های اجتماعی و اقتصاد آزاد، یکی از مدرن‌ترین کشورهای خاورمیانه به‌شمار می‌آید. به همین خاطر شما می‌توانید با دریافت شهروندی ترکیه، به یک کشور مدرن اما با فرهنگ مشابه با ایران مهاجرت کنید

انواع پاسپورت‌های کشور ترکیه

با توجه به این که هدف نهایی از اخذ شهروندی ترکیه، دریافت پاسپورت این کشور است، باید با انواع پاسپورت‌های صادر شده توسط دولت این کشور آشنا باشیم. به‌طور کلی دولت ترکیه 4 نوع پاسپورت صادر می‌کند که عبارت‌اند از پاسپورت سبز، قرمز، مشکی و خاکستری. به‌طور کلی تنها پاسپورت قرمز یا عمومی (Bordo pasaport) برای شهروندان معمولی ترک صادر می‌شود و دیگر پاسپورت‌ها برای افراد خاص هستند. اگر شما در کشور ترکیه ملک خریداری کرده و یا از روش‌های دیگر برای دریافت شهروندی این کشور استفاده کنید، پاسپورت قرمز یا عمومی برای شما صادر می‌شود که اعتبار 10 ساله دارد. باید اشاره کرد که پاسپورت افراد زیر 18 سال، تنها 5 سال اعتبار دارد و باید بعد از پایان این مدت تمدید شود.

ایوان هوم دریافت شهروندی ترکیه را برای شما آسان می‌کند

اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن شهروندی ترکیه را دریافت کنید، پیشنهاد ما به شما خرید ملک در این کشور است. ما در مجموعه ایوان هوم به‌عنوان نماینده رسمی بهترین و معتبرترین سازندگان ملک در کشور ترکیه در حال فعالیت هستیم. شما می‌توانید برای خرید ملک در بهترین مناطق استانبول و یا دیگر شهرهای ترکیه از خدمات مجموعه ما استفاده کنید. پس همین الان از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز درباره انواع املاک در ترکیه را دریافت کنید. ایوان هوم در کنار شماست تا با خرید ملک در ترکیه به رویاهای خود برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *