قوانین جدید 2023 خرید ملک در ترکیه که باید از آن‌ها باخبر باشید


قوانین جدید 2023 خرید ملک در ترکیه شامل چه مواردی می‌شوند؟

اگر می‌خواهید در ترکیه صاحب ملک شوید و از این طریق اقامت این کشور را به‌دستی بیاورید، لازم است که با قوانین جدید خرید ملک در این کشور آشنا باشید. برخی از این قوانین مربوط به سال‌های گذشته می‌شوند. در حالی که برخی از قوانین در سال 2023 تصویب و اعمال شده‌اند. به عنوان مثال، از آپریل 2023 به بعد، حداقل قیمت خرید ملک برای اخذ اقامت دائم این کشور از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار رسیده است. برای آشنایی با تمام قوانین جدید 2023 خرید ملک در ترکیه، این صفحه از مجموعه ایوان هوم (A1 Home) را از دست ندهید.

خرید ملک؛ بهترین روش برای اخذ اقامت ترکیه

خرید ملک را می‌توان به عنوان بهترین و البته ساده‌ترین روش جهت اخذ اقامت کشور ترکیه معرفی کرد. اگر می‌خواهید در ترکیه صاحب ملک شوید، باید با قوانین این کشور در این زمینه آشنا باشید. سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به ترکیه از این طریق اقدام می‌کنند.

دولت ترکیه برای خرید ملک در این کشور محدودیت مالی در نظر گرفته است. به این معنی که اگر ارزش ملکی که خریداری می‌کنید بیشتر از مقداری مشخصی و کمتر از حدی باشد، اقامت موقتی را دریافت می‌کنید. اما در صورتی که بیشتر از مقدار مشخصی باشد، اقامت دائم این کشور را اخذ خواهید کرد.

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه در سال 2023

به طور کلی، می‌توان گفت که قوانین خرید ملک در این کشور نسبت به سال‌های گذشته تغییرات چندانی نداشته‌اند. با این حال، در صورتی که با قوانین آشنا نباشید، ممکن است ملکی را خلاف این قوانین خریداری و امکان اخذ اقامت ترکیه را نداشته باشید. به همین خاطر، در ادامه این بخش قصد داریم تا قوانین جدید خرید ملک در ترکیه را در سال 2023 بررسی کنیم.

خرید ملک به اندازه 30 هکتار

طبق قوانین جدید 2023 خرید ملک در ترکیه، اتباع خارجی تنها امکان خرید حداقل 30 هکتار از املاک کشور ترکیه را دارند. به این معنی که در صورت تمایل به خرید با ابعاد بیشتر از این مقدار، امکان انجام معامله و ثبت رسمی را نخواهید داشت.

موقعیت قرار گرفتن ملک

در زمان خرید ملک در کشور ترکیه حتما باید به مکان قرارگیری آن توجه کنید. برای خرید خانه، به هیچ عنوان نباید به سراغ مناطق نظامی، امنیتی و حساس ترکیه بروید. در این صورت، معامله شما فسخ می‌شود و مشکلات حقوقی برایتان ایجاد خواهد شد.

قوانین جدید برای حداقل ارزش املاک

طبق قوانین جدید 2023 خرید ملک در ترکیه، برای اخذ اقامت دائم این کشور حداقل ارزش املاک باید بیشتر از 400 هزار دلار باشد. حداقل قیمت در نظر گرفته شده برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، 75 هزار دلار در شهرهای بزرگ و 50 هزار دلار در شهرهای کوچک است.

انتقال سند به صورت رسمی امکان‌پذیر است

اگر به دنبال خرید خانه در کشور ترکیه و مهاجرت به این کشور از این طریق هستید، باید حتما انتقال مالیکت ملک را به صورت رسمی و در دفاتر ثبت اسناد ترکیه انجام دهید. همچنین عقد قولنامه نیز باید در بنگاه و دفاتر مشاورین رسمی انجام شده باشد.

خرید زمین برای ساخت ملک

اگر می‌خواهید در کشور ترکیه زمینی را خریداری و در آن ملک بسازید، دولت ترکیه تنها برای مدت دو سال این امکان را به شما خواهد داد. در صورت گذشت این مدت، مشکلات مختلفی گریبان‌گیرتان خواهند شد. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم حتما قبل از انجام این کار با یکی از مشاورین برتر در حوزه خرید ملک و زمین در ترکیه مشورت کنید. برای این منظور، کارشناسان ما در ایوان هوم آماده پاسخگویی هستند.

خرید ملک از شهروند ترک‌زبان

طبق قوانین جدید 2023 خرید ملک در ترکیه، افرادی که می‌خواهند برای اخذ اقامت ترکیه و شهروندی این کشور صاحب ملک شوند، حتما باید خانه مورد نظرشان را از یک شخص ترک خریداری کنند. در غیر این صورت، امکان خرید ملک را نخواهند داشت.

امکان خرید انواع املاک توسط ایرانیان

دولت ترکیه این امکان را به اتباع ایرانی داده است که بتوانند هر نوع ملکی از جمله زمین، خانه و ملک تجاری را در کشور ترکیه خریداری کنند. شما می‌توانید برای خرید انواع ملک و شرکت در پروژه‌های ملکی در ترکیه، با کارشناسان ایوان هوم تماس بگیرید.

دلایل انتخاب مجموعه ایوان هوم برای خرید ملک در ترکیه

اگر می‌خواهید برای خرید ملک در کشور ترکیه مطابق با قوانین 2023 اقدام کنید، به مجموعه‌ای نیاز دارید که با تمام این قوانین آشنا باشد و بتواند در مدت زمان کوتاهی اقامت این کشور را برایتان دریافت کند. برای این منظور، ما در مجموعه ایوان هوم آماده ارائه خدمات هستیم. تنها کافی است با کارشناسان ما برای دریافت خدمات مشاوره تماس بگیرید.

برخی از مزایای ایوان هوم برای خرید ملک در ترکیه عبارتند از:

  • نماینده رسمی صدها پروژه ملکی در کشور ترکیه: مجموعه ایوان هوم به عنوان نماینده رسمی بیش از 500 پروژه ملکی در کشور ترکیه شناخته می‌شود
  • برخورداری از نمایندگی‌های فعال در شهرهای مختلف: اگر به دنبال دریافت خدمات مشاوره به صورت حضوری یا حتی ارتباط آنلاین با پروژه‌های ملکی در حال ساخت هستید، می‌توانید به یکی از نمایندگی‌های رسمی ایوان هوم در شهرهای تهران، کیش، اهواز و مازندران مراجعه کنید
  • خرید ملک به صورت اقساطی در کشور ترکیه: مجموعه ایوان هوم امکان خرید ملک در کشور ترکیه را به صورت اقساطی بلندمدت برای شما فراهم کرده است
  • فروش مجدد املاک خریداری شده از ایوان هوم: اگر در گذشته ملکی را از ایوان هوم خریداری کرده باشید، می‌توانید برای فروش مجدد آن از خدمات مجموعه ما استفاده کنید

خرید ملک در ترکیه مطابق با قوانین جدید با خدمات ایوان هوم

اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید، ما در مجموعه ایوان هوم آماده ارائه خدمات هستیم. در مجموعه ما، خرید املاک مطابق با قوانین جدید 2023 خرید ملک در ترکیه انجام می‌شود و هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت. تمام خدمات ارائه شده در مجموعه ما دارای یک سال ضمانت خدمات هستند. برای دریافت خدمات مشاوره و خرید ملک دلخواه خود، همین حالا با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *