مناطق ممنوعه در ترکیه که در آن‌ها امکان خرید ملک برای اخذ اقامت را در ترکیه ندارید!


مناطق ممنوعه در ترکیه برای خرید ملک و اخذ اقامت

با توجه به اینکه خرید ملک بهترین و ساده‌ترین روش برای اخذ اقامت کشور ترکیه است، سالانه افراد زیادی از این طریق برای اخذ اقامت و حتی تابعیت این کشور اقدام می‌کنند. اما در صورتی که با مناطق ممنوعه ترکیه آشنا نباشید، ممکن است که نتوانید از طریق خرید ملک اقامت این کشور را دریافت کنید. به طور کلی، مناطق ممنوعه در ترکیه برای خرید ملک مربوط به مناطق هم‌مرز با سوریه و بخشی از مناطق شهر استانبول می‌شوند. در این صفحه از مجموعه ایوان هوم (A1 Home) قصد داریم تا شما را با مناطق ممنوعه در ترکیه برای خرید یا حتی اجاره ملک آشنا کنیم.

خرید ملک؛ گزینه‌ای مناسب برای اخذ اقامت ترکیه

دولت ترکیه برای جذب افراد مهاجرت و گردشگران مختلف، روش‌های متفاوتی را برای اعطای اقامت و حتی تابعیت این کشور در نظر گرفته است. یکی از ساده‌ترین و البته مطمئن‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت این کشور، خرید ملک می‌باشد. در صورتی که بتوانید ملکی با ارزش بیشتر از 400 هزار دلار آمریکا خریداری کنید، در مدت چند ماه تابعیت این کشور را دریافت خواهید کرد. اما برای اخذ اقامت موقت، تنها کافی است در شهرهای بزرگ ملکی به ارزش حداقل 75 هزار و در شهرهای کوچک ملکی به ارزش حداقل 50 هزار دلار خریداری کنید.

برخی از مناطق ممنوع در ترکیه برای خرید ملک و اخذ اقامت

اگر می‌خواهید از طریق خرید خانه اقامت کشور ترکیه را به دست بیاورید، باید حتما به یک نکته مهم در این زمینه توجه داشته باشید. دولت کشور ترکیه امکان خرید یا حتی اجاره ملک را در برخی از مناطق این کشور و به خصوص در شهر استانبول از اتباع خارجی گرفته است. به این معنی که اگر به عنوان یک فردی که تابعیت ترکیه را ندارد، در این منطقه ملکی خریداری کنید، هیچ‌ نوع اقامتی به شما تعلق نخواهد گرفت.

بیشتر مناطق ممنوعه برای خرید ملک در کشور ترکیه مربوط شهر استانبول می‌شوند. اما برخی استان‌ها که در نزدیکی مرز این کشور با کشور سوریه قرار دارند، در این لیست دیده می‌شوند. از جمله این استان‌ها می‌توان به Kilis، Mardin و Hatay اشاره کرد.

در رابطه با خرید ملک در ترکیه باید به این نکته نیز اشاره کنیم که افرادی که تابعیت کشورهای روسیه و اوکراین را دارند، امکان خرید ملک در مناطق مرزی حوالی دریای سیاه را نخواهند داشت. در صورتی که اقامت این دو کشور را ندارید، مشکلی برای خرید خانه نخواهید داشت.

استانبول؛ دارای بیشترین مناطق ممنوعه برای خرید ملک

استانبول معروف‌ترین و توریستی‌ترین شهر کشور ترکیه است که سالانه افراد زیاد برای اهداف گردشگری و حتی مهاجرت به این شهر سفر می‌کنند. اگر شما نیز می‌خواهید در شهر استانبول زندگی کنید و به دنبال خرید خانه در این شهر هستید، توصیه می‌کنیم حتما با مناطق ممنوعه در ترکیه و شهر استانبول آشنا باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

دلیل اینکه برخی از مناطق شهر استانبول در لیست مناطق ممنوعه در ترکیه برای خرید ملک قرار گرفته‌اند، پر شدن ظرفیت آن‌ها برای خرید ملک است. در برخی از این مناطق، نه‌تنها امکان خرید ملک را ندارید، بلکه حتی اجازه اجاره کردن خانه نیز نخواهید داشت. در ادامه با این مناطق آشنا می‌شویم.

منطقه فاتیح؛ یکی از مناطق محبوب استانبول برای زندگی

منطقه فاتیح را می‌توان یکی از مناطق ممنوعه در ترکیه و شهر استانبول معرفی کرد که تمام محله‌های آن در لیست مناطق ممنوعه قرار دارند. در صورتی که در این منطقه خانه‌ای حتی با ارزش بیشتر از 400 هزار دلار خریداری کنید هم اقامت ترکیه را دریافت نخواهید کرد. البته دانشجویان می‌توانند در این منطقه برای خرید و اجاره ملک اقدام کنند.

توجه داشته باشید که عدم اعطای اقامت ترکیه با خرید ملک در منطقه فاتیح به معنی منع شدن از خرید خانه در این منطقه نیست. به زبان دیگر، شما می‌توانید در این منطقه خانه دلخواه خود را با اهداف سرمایه‌گذاری خریداری کنید.

منطقه اسنیورت با محدودیت خرید ملک در برخی محله‌ها

منطقه اسنیورت یکی دیگر از مناطق شهر استانبول است که امکان خرید و اجاره ملک در آن وجود دارد و در لیست مناطق ممنوعه در ترکیه قرار گرفته است. به طور کلی، در هیچ‌کدام از محله‌های این منطقه امکان اجاره ملک را ندارید. اما برای خرید خانه، در برخی از محله‌های این منطقه چنین امکانی وجود دارد.

منطقه شیشلی؛ یکی از مناطق ممنوعه در ترکیه

شیلی یکی دیگر از مناطق شهر استانبول است که برخی از محله‌های آن در لیست مناطق ممنوعه در ترکیه قرار گرفته‌اند. از جمله این محله‌ها می‌توان به Maslak، Mesrutiyet، Inonu، Ergenekon، Mecidiyekoy و Cumhuriyet اشاره کرد.

منطقه کوچوک چکمبه

یکی از مناطق ممنوعه در ترکیه که در بخش اروپایی شهر استانبول قرار دارد، منطقه کوچوک چکمبه است. سه محله از این منطقه در لیست مناطق ممنوعه قرار گرفته‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به Besyol، Kucukcekmece Ikitelliosb و Mehmet Akif اشاره کرد.

چرا برای خرید ملک در ترکیه مجموعه ایوان هوم را انتخاب کنیم؟

اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید، توصیه می‌کنیم از خدمات کارشناسان ما در مجموعه ایوان هوم استفاده کنید. شما می‌توانید برای دریافت خدمات، همین حالا با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید تا در زمینه خرید ملک در ترکیه راهنمایی‌تان کنند.

از جمله برخی از مزایای انتخاب ایوان هوم برای خرید ملک در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نمایندگی صدها پروژه ملکی در ترکیه: مجموعه ایوان هوم نماینده رسمی بیش از 500 پروژه ملکی در کشور ترکیه است
  • حضور نمایندگی‌های فعال در ایران: ایوان هوم در شهرهای تهران، کیس، اهواز و مازندران دارای نمایندگی فعال برای ارائه خدمات مشاوره و ارتباط آنلاین با پروژه‌ها است
  • امکان خرید ملک به صورت اقساطی و بلندمدت: ما در ایوان هوم امکان خرید ملک در ترکیه را به صورت اقساطی بلندمدت برای شما فراهم کرده‌ایم

خرید قانونی ملک در ترکیه برای اخذ اقامت این کشور با خدمات ایوان هوم

اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید، حتما باید با مناطق ممنوعه در این کشور آشنا باشید. در این مناطق، امکان خرید و اجاره ملک برای اخذ اقامت وجود ندارد. البته در برخی از مناطق، دانشجویان امکان اخذ اقامت از طریق اجاره ملک را دارند. شما می‌توانید برای خرید ملک در ترکیه از خدمات ایوان هوم استفاده کنید. برای دریافت مشاوره، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *